Rokas pulksteņu lietošanas noteikumi

 • Pirms lietošanas sākuma rūpīgi izlasiet lietošanas instrukciju un lietošanas noteikumu saturu, pievēršot īpašu uzmanību informācijai par brīdinājumiem un aizliegumiem. Lai nodrošinātu Jūsu pulksteņa ilglaicīgu kalpošanu, regulāri rūpējaties par to, ievērojot sekojošos noteikumus:
    
  1. Nepieļaujiet pulksteņa lietošanu tajos darbības režīmos, kuri ir ražotāja aizliegti.
   
  2. Nepieļaujiet tādu faktoru iedarbību uz pulksteni, kas sekmē tā mehānisma, stikla vai virsmas bojāšanu:
  - trieciena, vibrācijas slodzes un citi faktori, to skaitā arī ekstremālie sporta veidi, braukšana ar motociklu, motorolleri u.tml., darbs ar  pneimatiskajiem instrumentiem  vai darbarīkiem, kas izraisa vibrāciju.
  - statiskā elektrība un magnētiskie lauki. Neturiet un neatstājiet pulksteni elektromagnētiskā starojuma avotu tuvumā (televizori, datori, mikroviļņu krāsnis, ledusskapji u.c.). Tas noved pie mehānisma magnetizācijas un negatīvi ietekmē gan mehānisko, gan kvarca pulksteņu mehānismu precizitāti.
  - ķīmiski kaitīgas un citas vielas, kas izraisa metāla koroziju; kosmētiskie līdzekļi, parfimērija, mazgāšanas līdzekļi; sāļš un/vai hlorēts ūdens; sviedri; netīrumi; smiltis; putekļi; mitrums un citi dabas faktori.
  - sargiet pulksteni no svešķermeņu iekļūšanas mehānismā.
   
  3. Nepakļaujiet pulksteni kritiski augstas vai zemas temperatūras ietekmei. Noņemiet pulksteni no rokas pirms pirts, saunas, SPA, peldbaseina, solārija apmeklējuma vai peldēšanas āliņģī ziemā. Neatstājiet pulksteni tiešajos saules staros. Temperatūras svārstības sekmē  korpusa un blīves deformāciju, kas veicina hermētiskuma zudumu.
    
  4. Pulkstenim esot uz rokas, kategoriski tiek aizliegts nodarboties ar ūdens sporta veidiem (lēkšana ūdenī no tramplīna, ūdens aerobika, ūdens motocikli, ūdensslēpes, sērfošana utt.). Noņemiet pulksteni pirms trenažieru zāles apmeklējuma, pirms braukšanas ar velosipēdu, nodarbojoties ar motosportu autosportu u.tml. Sporta nodarbībām izmantojiet tam speciāli paredzētus pulksteņus.
    
  5. Atrodoties ūdenī, neveiciet nekādas darbības ar pulksteņa uzvelkamo galviņu un pogām. Pretējā gadījumā pulksteņa korpusā var iekļūt ūdens.
   
  6. Nekad nemainiet kalendāra rādījumu laika posmā no 20.00 līdz 6.00 (kad ir iedarbināts automātiskās datuma un nedēļas dienas maiņas mehānisms). Tas var novest pie mehānisma bojāšanās.
    
  7. Mehāniskajā pulkstenī ir aizliegts uzstādīt laiku pret pulksteņa rādītāja gaitu.
    
  8. Neatveriet korpusu un nenoņemiet pulksteņa aizmugures vāciņu patstāvīgi.
    
  9. Mehāniskie pulksteņi ir regulāri jāuzvelk vienā un tajā pašā laikā (pirms tam noņemot no rokas). Pat ja Jūs tos nenēsājat, iesakām tos uzvilkt, lai novērstu  smērvielu materiālu sabiezējumu, kas ietekmē pulksteņu darbības precizitāti. Pulksteņiem ar automātisko uzvilkšanu iesakām izmantot speciālas kārbas ar rotējošo mehānismu pulksteņa automātiskajai uzvilkšanai.
  10. Uz nakti noņemiet pulksteni no rokas, lai miega laikā to nesabojātu.
    
  11. Pulksteņa korpusa, siksniņas un sprādzes tīrīšanai nekad neizmantojiet ķīmiskās vielas. Ķīmiskās reakcijas, ko izraisa šīs vielas, noved pie korpusa un siksniņas virsmas bojājumiem. Pulksteņa un siksniņas tīrīšanai izmantojiet sausu mīkstu drāniņu. Dažiem modeļiem uz siksniņas ir grafiskie attēli no zīda. Esiet uzmanīgi šādu siksniņu tīrīšanas laikā, lai nesabojātu šādus attēlus.
    
  12. Lai mazinātu pulksteņa pārklājuma (apzeltījuma) priekšlaicīgu nodilumu, iesakām sargāt tos no tiešas saskares ar ādas un zamša apģērbu piedurknēm un aprocēm.

  Pulksteņiem ar ādas siksniņu:
  Aizliegts ādas siksniņas kontakts ar ūdeni (izņemot gadījumus, ja uz siksniņas ražotājs ir noradīts, ka tā ir ūdensizturīga).
  Dažiem ūdensnecaurlaidīgu pulksteņu modeļiem nav ūdensizturīgas siksniņas. Nevalkājiet šādu pulksteni peldēšanās laikā vai darot kādus citus darbus, kuru laikā siksniņa nonāk zem ūdens. Ūdens kontaktam vajadzētu nomainīt parastu siksniņu uz ūdensizturīgu.
  Mazgājot rokas, traukus, automašīnu, noņemiet pulksteni no plaukstas locītavas. Neatstājiet mitru siksniņu zem tiešiem saules stariem,  zem lampām, nežāvējiet ar fēnu.
  Neaizsprādzējiet siksniņu pārāk cieši. Starp Jūsu plaukstas locītavu un siksniņu jābūt pietiekami daudz vietas, lai varētu ievietot vienu pirkstu.
  Normālos apstākļos ādas siksniņas lietošanas termiņš ir no 6 līdz 12 mēnešiem, siksniņām no polimēra – līdz 18 mēnešiem. Intensīva lietošana, kontakts ar ūdeni un citiem šķidrumiem, tiešo saules staru iedarbība var veicināt ātru siksniņas nolietojumu.
  Pēc kontakta ar jūras ūdeni ūdensizturīgos pulksteņus ar metālisko sprādzi vai ūdensizturīgo siksniņu nepieciešams nomazgāt ar tekošu ūdeni un nosusināt ar mīkstu, sausu drāniņu.
    
  Pulksteņiem ar polimēra siksniņu:
  Jūs varat ieraudzīt baltu, pulverim līdzīgu vielu uz siksniņas. Šī viela nav kaitīga Jūsu ādai un apģērbam, un var būt viegli noņemta ar mīkstu drāniņu. Sviedru un mitruma nokļūšana uz polimēra siksniņas, kā arī  tās uzglabāšana paaugstināta mitruma apstākļos, var novest pie sabojāšanās un plaisām. Lai nodrošinātu ilgu polimēra siksniņas kalpošanas laiku, notīriet to no netīrumiem un ūdens ar mīkstu, sausu drāniņu.
    
  Pulksteņiem ar metālisko aproci:
  Aproces remontu, saīsināšanu un pagarināšanu veiciet tikai garantijas servisa centrā. Ideāla aproces garuma noregulēšana ļaus pagarināt tās kalpošanas laiku. Lai paildzinātu sprādzes kalpošanas laiku un pārklājuma noturību pie ikdienas nēsāšanas, iesakām vienu reizi pusgadā veikt servisa centrā tās pilnu tīrīšanu no uzkrātiem netīrumiem un sviedriem.
    
  Stikli
  Pulksteņu ražošanā izmanto dažāda veida stiklus, bet neviens no tiem nav pilnībā triecienizturīgs. Pret stiklu ir jāizturas saudzīgi. Pat nenozīmīgs trieciens var izraisīt stikla bojājumu.
    
  Pulksteņu ūdensizturība.
  30 metri – minimāla ūdensizturības pakāpe. Aizliegts kontakts ar ūdeni.
  50 metri – iztur 5 atm. spiedienu. Atļauts minimālais kontakts ar ūdeni (roku mazgāšana, lietus lāšu nokļūšana). Aizliegts nodarboties ar ūdens sporta veidiem, pulkstenim esot uz rokas (lēkšana ūdenī no tramplīna, sērfošana utt.).
  100 metri – spiediena izturība ir 10 atm. Atļauta peldēšana uz ūdens virsmas. Aizliegta niršana, t.sk. ar akvalangu. Aizliegts nodarboties ar ūdens sporta veidiem, pulkstenim esot uz rokas (lēkšana ūdenī no tramplīna, sērfošana utt.).
  200 metri – spiediena izturība 20 atm. Atļauta peldēšana, arī niršana ar akvalangu. Neiesakām  nodarboties ar ūdens sporta veidiem, pulkstenim esot uz rokas.
   
  Nepieļaujiet pulksteņa nokļūšanu zem tekošā ūdens strūklas no krāna. No krāna tekoša ūdens spiediens ir  pietiekami liels, lai būtiski mazinātu pulksteņa ūdensizturību.
   
  Lai nodrošinātu ilgu un drošu  kalpošanas laiku ūdensizturīgajiem pulksteņiem, kā arī korpusa ūdensnecaurlaidību, ik gadu vērsieties uz servisa centru pirms peldēšanas sezonas sākuma –  diagnostikai, necaurlaidības pārbaudei un preces tīrīšanai.