• SEIKO

    

   Kompānija SEIKO, kuras nosaukums tulkojumā no japāņu valodas nozīmē „precīzs”, dibināta 1881. gadā. Domājams, ka tā ir tituliem bagātākā – inovatīvu izgudrojumu jomā – japāņu kompānija: 1969. gadā SEIKO stādīja priekšā pasaulē pirmo pulksteni ar kvarca mehānismu – Astron, 1973. gadā – pirmo kvarca pulksteni ar šķidro kristālu displeju, pēc tam tapa ulkstenis, kas apvienoja sevī elektroniku un mehāniku (Spring Drive), kas darbojas no atsperes enerģijas, taču ir elektroniskas ierīces regulēts.

   SEIKO ir izstrādājuši pulksteni ar Kinetic tehnoloģiju, kas spēj pārvērst rokas kustības enerģiju par elektrisko, kas arī nodrošina pulkstenim gaitas rezervi līdz pat pusgadam.

   Par īstu sensāciju kļuva pulkstenis ar funkciju Kinetic Auto Relay, kas spēj saglabāt enerģiju un „panākt laiku” – gadījumā, ja pulkstenis ilgi nav bijis nēsāts uz rokas. Tai pat laikā, kompānija „SEIKO” ir uzskatāma par pionieri jaunāko tehnoloģiju virknes izmantošanas jomā.

   Pirmais mehānisms ar automātisko uzvilkšanos – tas ir SEIKO mehāniskais pulkstenis, pirmais galda kvarca hronogrāfs – atkal SEIKO. Bagāta vēsture ir arī SEIKO kvarca pulksteņiem, tāpat modeļiem ar šķidro kristālu displeju.

   SEIKO pozicionēta ka kompānija, kas veiksmīgi balansē tradicionālu un elektronisku tehnoloģiju saskares punktā.